SAVAŞ

Boş zamanlarınızda kitap okumayın

Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir – Sezgin Kaymaz

Posted by savaska Mart 23, 2013

Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir

Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir – Sezgin Kaymaz, İletişim yay, 274 sayfa

Müthiş bir kurgusu var romanın. Kitap okumayı sevmeyene okumayı sevdirir. Fantastik, komik, sürükleyici bir roman. Sezgin Kaymaz’ın diğer kitaplarını da okuyacağım. Romanlarda olaylar iki zamanda geçmekte. Dış zaman 3 saat. Musa’nın trajikomik öyküsü… Hayaletlerin gerçek olduğu bir kurmaca gerçek. Elinden bırakmak istemiyor insan. Yeni romanı “Kün” de yayınlanmış  bu günlerde yazarın.

“Uzunharmanlar mahallesinde bir bekâr evi kiralayan Musa daha ilk geceden dehşete düşer. Gaipten sesler gelmekte, odalar kendiliğinden aydınlanıp kararmaktadır. Burası bir perili evdir galiba Ancak… Eğer hakikaten perili evse, mutlaka iyilik perilerinin merkezidir. Çünkü gaipten yalnızca ses değil çörek, börek, turşu, çay, temiz çamaşır, hatta tamirci bile gelmektedir. Ne yapacağını bilemeyen Musa, bir yandan olan biteni anlamaya çalışırken öbür yandan mahalle halkıyla tanışır. Üç kuşaktan doğma büyüme Ankaralı ‘Erzurumlu Teyze’ ve kahverengi horozu Rıza, ürkütücü ev sahibi Beyabi, komşunun koca bekleyen kızı Aylin, ‘baba adam’ kaportacı Kirkor, 7×24 burun karıştırma kapistesine sahip küçük Kemal, adı var kendi yok gizemli kadın Aspendos… Derken ortaya bir gizemli kadın daha çıkar ve Musa’nın kafası büsbütün karışır… Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir hentbol dünyasının ünlü isimlerinden, genç millî takım ve Ankaragücü teknik direktörü Sezgin Kaymaz’ın ilk kitabı. Yer yer komik, baştan sona eğlendirici bir roman.”Arka Kapak

SEZGİN KAYMAZ: 1962’de Sinop’ta doğdu. Konya Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Dilbilimi Bölümü’nü, Türkçe dersini veremediği için son sınıftan terk etti. 1976’dan itibaren oyuncu ve teknik direktör olarak hentbolla uğraştı. Türkiye Voleybol Federasyonu’nda Koordinatör olarak çalıştı. Romanları (hepsi İletişim’den): Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir (1997), Geber Anne! (1998), Kaptanın Teknesi (1999), Lucky (2000), Zindankale (2004), Ateş Canına Yapışsın (2008). Hikâyeleri: Sandık Odası (2005), Medet (2007), Ateş Canına Yapışsın (2008), Kün (2013).

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: